Zoekopdracht

Näak is jouw on-course voeding bij de UTMB World Series.

Behoud uw speeltuin.

Elke aankoop die u doet, zorgt voor een positieve verandering.

Ze inspireren ons. Ze zullen je inspireren.

Näak is jouw on-course voeding bij de UTMB World Series.

Voorzie uw geest van voedingstips en meer.

Ontdek heerlijke en voedzame recepten.

Luca Papi's overwinning bij Tor des Glaciers

Op 16 september 2021 zei een van Näaks elite-ambassadeurs,Luca Papi, kwam over de finish voor wat ‘de zwaarste uithouding ter wereld’ wordt genoemd. Met een tijd van134 uur en 10 minuten, behaalde Luca de overwinning op de Tor des Glaciers, een werkelijk onvergetelijk evenement voor ultra trailrunners. Ons team bij Näak feliciteert Luca trots met zijn geweldige prestatie en vraagt ​​hem om te vertellen over zijn reis naar de finish.

Näak Blog | Luca Papi’s Victor at Tor des Glaciers

DE RACE

Tor des Glaciers, ook wel bekend als TOR450, is een uithoudingsevenement ter herdenking van de 10e verjaardag van Tor de Geants (TOR330). Deze route omvat 450 km en 32.000 meter hoogte langs de vergeten route Alte Vie 3 en 4 van Courmayeur, Valle d'Aosta in het noordwesten van Italië. TOR450 begon op vrijdag 10 september 2021 om 20.00 uur in de Jardin de l'Ange in Courmayeur, Italië en eindigde op zaterdag 28 september om 18.00 uur in Courmayeur, Italië. 

Het uitdagende fysieke en mentale karakter van de TOR450 betekende dat deelname aan een dergelijk evenement een zeer selectief proces was. Ten eerste moet een hardloper, om deel te nemen aan de TOR450, een TOR330-evenement (dat wil zeggen 330 km en 24.000 D+ hoogteverschillen) in minder dan 130 uur hebben voltooid. Ten tweede is deze race slechts toegankelijk voor 200 lopers. Ten derde: als je als hardloper meedoet aan deze TOR, moet je de race binnen 190 uur voltooien. 

DE WINNAAR

Luca Papi is een Frans-Italiaanse hardloper wiens naam niet onherkenbaar is in de wereld van ultra-endurance-trailers. Hij heeft deelgenomen en verschillende wereldwijde ULTRA-trailraces gewonnen, zoals de Transgrancanaria 360 (262 km) in 2020, Transkarukera Guadeloupe (140 km) in 2017 en Montagn'hard Ultra Trail (104 km) in 2015.

Na het winnen van de eerste editie van Tor des Glaciers in 2019 vertelt Luca ons dat “het vanzelfsprekend leek om terug te komen en te proberen de prestatie van de race van dit jaar te herhalen. Het was een persoonlijke uitdaging!". Omdat hardlopen Luca's manier van leven is geworden, kwam hij de Tor binnen zonder zich geïntimideerd te voelen, ondanks dat deze race de zwaarste uithoudingsrace ter wereld was! 

“Ik ging daarheen om het meeste uit de ervaring te halen en plezier te hebben. Het was een prachtige reis, een prachtige rit, het was supergezellig!”

- Luca Papi

Wat de training voor het evenement betreft, heeft Luca vooraf aan verschillende races deelgenomen om de kilometers te verzamelen, alleen maar om zichzelf voor te bereiden. Dit omvatte Transgrancanaria 360ºC (240 km), Tenerife Bluetrail Ultra (106 km), La Montagn'Hard (112 km) en UTMB TDS Sur les Traces des Ducs de Savoie (147 km), allemaal voltooid in 2021. Toen hem werd gevraagd of hij een pre-race had rituelen om hem voor te bereiden op races, antwoordt hij dat hij zich gewoon op zichzelf concentreert en "echt probeert zoveel mogelijk van het evenement te genieten, zonder enige hoofdpijn". 

Näak Blog | Luca Papi’s Victor at Tor des Glaciers

Tijdens het prachtige traject van de TOR vormde Luca een duo met Jules-Henri Gabioud, een Zwitserse hardloper die samen met onze atleet de finishlijn van de TOR450 overschreed. Luca vertelt dat ondanks de natuurlijke moeilijkheden van de race, de combinatie die hij met Gabioud vormde, hen beiden in staat stelde richting de finish te blijven gaan. Hij zegt: “We bleven elkaar helpen, elkaar motiveren en we hebben samen onze race gereden”. In deze race wordt je ook achtervolgd door een ezel! 

Luca’s passie voor ultralopen is buitengewoon inspirerend. Net als ons team bij Näak kijken veel duursporters naar hem toe als een elitefiguur binnen deze sport. Hij moedigt zijn medelopers aan om “de tijd te nemen en kilometers te maken” als het gaat om degenen die ervan dromen om deel te nemen aan races zoals de TOR450. Zijn advies:

"Neem de tijd en zet kilometers. In de voorbereiding moet je de kilometers slikken om te weten waartoe je in staat bent. Op de dag van de race moet je langzaam rijden, niet de kop nemen en genieten van het evenement "Het geleidelijk vergroten van de afstand en intensiteit van de voorbereiding kan helpen om vooruitgang te boeken, maar het belangrijkste is om jezelf echt te kennen om het beste van jezelf te kunnen geven. Iedereen is anders en heeft daarom een ​​andere benadering van de race." 

- Luca Papi

Näak is ongelooflijk trots om Luca tijdens zijn races te ondersteunen. Hij vermeldt dat de Peanut Butter and Chocolate ULTRA Energy Bar een product is dat hij overal mee naartoe neemt. Moreso, hij "kan niet wachten om de kleine wafels te proberen, het is dit soort product dat ik vooral lekker vind tijdens mijn buitentochten!"

Feliciteer samen met ons Luca met zijn topprestatie bij de TOR! Näak kijkt ernaar uit om hem, al onze andere ambassadeurs en mede-atleten voortdurend aan te moedigen in elk avontuur dat ze aangaan!

Laat een reactie achter (alle velden zijn verplicht)

Opmerkingen worden goedgekeurd voordat ze verschijnen.

Zoek in onze winkel